Klidně bych se vsadil, že vám neříkám žádnou novinu, když prohlásím, že to my lidé máme někdy s penězi těžké. Že s nimi sice máme být schopni vycházet, ale někdy s nimi nevycházíme, že bychom si jich měli vydělávat vždycky dost, ale ve skutečnosti tomu tak není. Tak to prostě chodí a určitá finanční tíseň někdy dolehla jistě i na vás. Opak bývá totiž daleko vzácnějším úkazem.

My lidé ale peníze potřebujeme. Musíme jimi platit za zboží a nám poskytované služby, a tak si musíme vydělat tolik, abychom si zajistili dostatečně uspokojivý život. A když se nám to právě nedaří, pak se sháníme třeba i po nějaké půjčce, s jejíž pomocí bychom si po určitou dobu přilepšili.

eura bankovky

Ti, kdo mají vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, se obvykle ucházejí o bankovní půjčky. A o stejné, tedy bankovní půjčky, se ucházejí i ti, kdo se naivně domnívají, že právě v bance půjčí komukoliv. Což je ale mýlka, protože banky jsou právě těmi, kdo jsou vůči žadatelům přísní a vyžadují prokázání žádoucí bonity, které není snadné.

A co když někdo neuspěje v bance? Co když mu tam odmítnou vyhovět? V takovém případě je hlavní neházet onu pověstnou flintu do žita. To, že někomu v bance nepůjčí, ještě neznamená, že mu nepůjčí nikde jinde. A tak se obvykle lidé obracejí po neúspěších v bankách na nebankovní společnost, kde je i v podobných případech dost velká šance, že se podaří uspět a peníze budou. Třeba v podobě nebankovní hypotéky.

sloupečky mincí

A čím je takováto půjčka jedinečná a dobrá? Hlavně tím, že se za ni ručí nemovitostí, a ne registry dlužníků a prokazatelnými příjmy. Takže tu uspěje i docela dost lidí, kteří nejsou zajímaví pro banky. Taková nebankovní hypotéka se poskytne kdekomu, a to i ve velkém objemu peněz a na dlouho, vždy ale za výhodných podmínek, co se úroků a splátek týká. A tak ani chudí lidé nemusí být vždy chudí.

Author