Když jste nahoře, dá se říci, že nepotřebujete skoro nic. Akorát třeba zdraví, když vás sklátí choroba a peníze na léčbu nějak nepomáhají. Ale to není náš případ. My se zde budeme zabývat někým, kdo je dole. Nemusí být zcela na dně, jen prostě pracuje od rána do noci a najednou i přesto potřebuje nějakou větší částku peněz. To je jedno na co. Třeba na nějakou chatu někde dál od lidí, uprostřed lesů a skal, kde ho nebude nikdo otravovat a kam bude moci jezdit odpočívat a relaxovat. Jenže taková záležitost je drobátko dražší a než kolik má ten člobrda naspořeno. Kde na to vzít takovou spoustu peněz?

kufr s penězi

Ne přece půjčkou nebo hypotékou. Jistě nyní namítnete, že jste o hypotéce na chatu ještě neslyšeli. Jenže to neznamená, že to neexistuje. Záleží totiž na tom, kdo hypotéku poskytuje. Klidně vám ji může dát i na chatu. Je to jeho věc. Nebo se to dělá tak, že se vezme takzvaná neúčelová hypotéka a je po problému. Nyní se dozvíte, jak se k něčemu takové dostanete. Není to nic složitého, nehledejte v tom žádné kličky nebo podrazy. Není to ani protizákonné a je to zcela legální. Funguje to již spoustu let a má to název americká hypotéka bez doložení příjmu. Proč ta poznámka o příjmu? Protože jinde se tato věc musí doložit.

hromádka bankovek

A pokud se to potencionálnímu věřiteli nebude zdát dostatečné, nemusíte také dostat vůbec nic. Proto se zde nic nedokládá. Zde vědí, že takový doklad je jaksi naprosto zbytečná. Ano, doložili jste, kolik jste si vydělali v minulém půl roce. Ale to neznamená, že vás za měsíc nemohou vyhodit, nebo že zkrachujete. Proto zde tento doklad pozbývá své relevance. Tato půjčka se také vyřizuje velmi rychle. Odpadává totiž čekání na schválení toho někoho tam nahoře. Tady se to odsouhlasí ihned po podpisu smlouvy a do jedné či dvou hodin jsou peníze na účtu. Jak s nimi naložíte potom, to je již jen vaše věc.


Potřebná záležitost

Možná už jste se někdy zamýšleli nad tím, jestli hodně peněz může člověka udělat šťastného. Obecně se však dá říci, že bez žádných peněz běžný člověk fungovat dlouhodobě nemůže. Přeci jen každý z nás potřebuje někde bydlet, nakupovat si jídlo, platit za energie a celou řadu výdajů, díky kterým může žít civilizovaný život. Když jich máme větší množství a dobře s nimi zacházíme, tak zároveň poskytují zajištění, díky kterému můžeme být klidnější, protože nás třeba nerozhodí tolik nějaké mírné zdražování.

eurové bankovky

Rozhodně je na místě být rozumný při správě svých financí, protože žít od výplaty k výplatě není nic příjemného, protože nikdy nevíme, jaká a jak drahá věc se může pokazit. Je také dobré vložit nějaký čas do nastudování si možností investování, protože to může ochránit úspory před inflací a mnohdy i více. Akorát je třeba pamatovat na rizika, protože u takových akcií se může jejich hodnota dost propadnout.

rulička peněz

Nebankovní společnost

Bohužel řada lidí se může dostat i do finančních potíží. Může se to stát poměrně nevinně. Třeba nebudete mít dostatek peněz na letní dovolenou v zahraničí, tak si na ni půjčíte s tím, že peníze postupně splatíte. Dovolenou si skutečně užijete, jenže následně přijdete třeba o práci a už nebude z čeho splácet, takže dostanete penále za řádné nesplácení, a nakonec se můžeme dostat do poměrně velkých dluhů a klidně i exekuce. Jak se z této situace dostat? Můžete využít nebankovní hypotéky Hypotekybezregistru, protože ta Vám finance poskytne i když máte třeba záznam v rejstříku či jiné potíže, kvůli kterým Vás v bance odmítli. Ručit lze i nemovitostí třetí osoby, takže peníze Vám budou poskytnuty s touto podmínkou záruky. Máte tedy šanci odvrátit zabavování věcí, akorát je samozřejmě zapotřebí najít si dostatečný zdroj příjmu a začít řádně splácet, i když třeba po menších částkách, jinak se dluhy ještě zvýší a dostat se z nich bude ještě těžší.


Klidně bych se vsadil, že vám neříkám žádnou novinu, když prohlásím, že to my lidé máme někdy s penězi těžké. Že s nimi sice máme být schopni vycházet, ale někdy s nimi nevycházíme, že bychom si jich měli vydělávat vždycky dost, ale ve skutečnosti tomu tak není. Tak to prostě chodí a určitá finanční tíseň někdy dolehla jistě i na vás. Opak bývá totiž daleko vzácnějším úkazem.

My lidé ale peníze potřebujeme. Musíme jimi platit za zboží a nám poskytované služby, a tak si musíme vydělat tolik, abychom si zajistili dostatečně uspokojivý život. A když se nám to právě nedaří, pak se sháníme třeba i po nějaké půjčce, s jejíž pomocí bychom si po určitou dobu přilepšili.

eura bankovky

Ti, kdo mají vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, se obvykle ucházejí o bankovní půjčky. A o stejné, tedy bankovní půjčky, se ucházejí i ti, kdo se naivně domnívají, že právě v bance půjčí komukoliv. Což je ale mýlka, protože banky jsou právě těmi, kdo jsou vůči žadatelům přísní a vyžadují prokázání žádoucí bonity, které není snadné.

A co když někdo neuspěje v bance? Co když mu tam odmítnou vyhovět? V takovém případě je hlavní neházet onu pověstnou flintu do žita. To, že někomu v bance nepůjčí, ještě neznamená, že mu nepůjčí nikde jinde. A tak se obvykle lidé obracejí po neúspěších v bankách na nebankovní společnost, kde je i v podobných případech dost velká šance, že se podaří uspět a peníze budou. Třeba v podobě nebankovní hypotéky.

sloupečky mincí

A čím je takováto půjčka jedinečná a dobrá? Hlavně tím, že se za ni ručí nemovitostí, a ne registry dlužníků a prokazatelnými příjmy. Takže tu uspěje i docela dost lidí, kteří nejsou zajímaví pro banky. Taková nebankovní hypotéka se poskytne kdekomu, a to i ve velkém objemu peněz a na dlouho, vždy ale za výhodných podmínek, co se úroků a splátek týká. A tak ani chudí lidé nemusí být vždy chudí.