Také se vám někdy stalo, že jste přišli domů z práce, notně unavení, a těšili jste se, až si konečně odpočinete, ale namísto toho vás vaše paní nasměrovala na toaletu, abyste se pokusil prorazit zátku v odpadovém potrubí? Ucpaný záchod je poměrně častou závadou v domácnostech a instalatéři se s tím potýkají v rámci havarijního servisu. Instalatér nonstop pak zasahuje třeba i v neděli večer, a že je toto havarijní situace, a že bychom neměli s jejím řešením otálet, prokazují i následující fakta:

záchod v bytě

Bakterie – jestliže ponecháte několik hodin spláchnutý záchod s rozpuštěnými výkaly, které se vrství až k hornímu okraji keramické mísy, bude se odtud do ovzduší šířit množství bakterií. Můžete to zmírnit odsavačem par zapojeným do vzduchotechniky ve stoupačce, ale i tak se tomu zcela nelze ubránit. Čím dříve se havárie odstraní, tím menší pravděpodobnost vdechování bakterií a kontaminace jejich některými nebezpečnými kmeny.

toaletní papír

Zápach – citliví lidé mohou reagovat na zápach z ucpaného záchodu nutkáním na zvracení a zvracením, a když je právě ucpaný záchod a není kam zvracet, maximálně do plastového kbelíku, a ten nemůžete jednoduše vylít do záchodu, protože je ucpaný, je to začarovaný kruh, v němž se stupňuje i zápach zvratků. Z této prekérní situace je jediný únik – co nejrychleji povolat na řešení závady instalatéry a zdržovat se mimo obytné prostory.

Kanalizace – přivolaní instalatéři mohou zjistit, že závada se týká nejen odpadového potrubí, ale i domovní kanalizace. Ta může být prorostlá kořeny keřů a stromů, které tu vytvoří dokonalou záchytnou síť pro objemnější nečistoty, a po určité době se tu vytvoří nepropustná zátka. Tu pak musí prorazit speciální mechanismy, například čisticí tlaková tryska připojená k mobilní cisterně s vodou, anebo frézovací hlavice, která si poradí i s kameny, bahnem a mohutným kořenovým balem.


Plánujete stěhování do bytu, který patřil vašim rodičům či jiným příbuzným, a jde o dědictví, například po náhlém úmrtí? Takové situace se stávají poměrně běžně, život už je tu takový, a musíme počítat se vším. Jak se na takové stěhování a předávání bytu připravit, abyste nebyli zaskočeni?

stěhování ložnice

Prověřte elektroinstalaci, plynové spotřebiče a vzduchotechniku – první věc, co byste měli po vyřízení dědictví provést, je revize těchto zařízení, která jsou potenciálním nebezpečím pro váš byt i celý dům. Jde tu zejména o nebezpečí požáru či výbuchu a po provedení revize budete mít alespoň přehled o tom, v jakém stavu tyto technické vymoženosti jsou.

Vyklizení bytu – při předávání objektů u náhlých úmrtí musíte počítat s tím, že dům nebo byt bude v takovém stavu, jak jej naposledy nebožtík užíval. Může tu být paradoxně i plná chladnička potravin, těch se samozřejmě zbavte, protože budou pravděpodobně již prošlé a zkažené. Byt bude plný věcí a vy byste měli ještě před nastěhováním provést probírku, a požádat stěhovací firmu o vyklizení bytu. Stěhováci vyklízejí byty i sklepní kóje a další prostory, jako jsou garáže, kůlny apod.

stěhování nábytku

Stěhování na klíč – samotné stěhování bytů v Praze může probíhat v mnoha formách, například svépomocí, nebo částečně se stěhovací firmou, anebo ve zcela komplexním duchu se stěhovací firmou na klíč. Stěhováky můžete požádat takřka o cokoli, přestěhují vám těžký starožitný nábytek, demontují nábytek rozebíratelný, poradí si s klavíry či trezory, stěhují i velká akvária nebo velkoplošné televizory.

Stěhování za každého počasí – stěhovací firma vás přestěhuje za každého počasí, ovšem chcete-li klidnější průběh stěhování, vyhněte se pokud možno tropickým letním teplotám. Stěhováci vás přestěhují i tehdy, ale je to zbytečně velký nápor pro každého člověka, který v terénu musí vykonávat fyzicky náročnou práci.


Každý podnikatel ví, že aby si jej našli zákazníci a odběratelé, je potřeba být vidět. Proto si firmy najímají různé marketingové agentury, které jim připravují marketingovou kampaň ma míru. Nelze použít jeden marketingový model na více firem, protože každý firma je originální, jedinečná a míří na úplně jinou skupinu lidí. Proto je nutné nechat agenturu aby vám na základě informací o vaší firmě a veřejnosti připravila marketing na míru. Mezi velice populární modely marketingu patří například správa PPC kampaní Imperialmedia.cz. Jen málokdo ale tuší, co se za tímto pojmem opravdu skrývá.

kampaň ppc

PPC neboli platba za kliknutí
Nejspíš tento druh marketingu znáte, i když nevíte že se jmenuje PPC. Celý marketing stojí na tom, že si inzerent nechá zadat třeba odkazy do textu a nebo bannery, které se umístí na různé spřátelené weby. Za tento typ reklamy se samozřejmě platí, a jelikož jde o platbu za klik, platí se za každé jedno kliknutí na inzerci. Většinou jde o klíčová slova nebo sousloví, která se ukrývají v reklamním textu. Je to velice účinná forma marketingu, protože jde o to, že dokáže velice dobře cílit na potenciální zákazníky.

počítač vyhledávač

Mnoho firem využívá tento typ reklamy, protože si zaplatí reklamní text, do kterého se ukryje třeba sousloví výrobků jeho firmy. Následně se text umístí na internet a pomocí vyhledávače si jej zájemci o výrobky či informace sami vyhledají. A když na odkaz kliknou, otevře se web inzerenta. Je to jednoduché a velice účinné, protože se takto zvýší počet návštěvníků inzerovaného webu. Internet je skvělé místo, které je možné využít mnoha způsoby pro inzerci a propagaci kohokoliv. Proto je potřeba využít možnosti, které nám internet umožňuje, a to na maximum. Pokud nevíte jaké možnosti máte a jak zvýšit propagaci své firmy pomocí online prostředí, ozvěte se nám. Jsme marketingová agentura s mnohaletou praxí.


Mnoho podnikatelů pracuje samo na sebe, což znamená že vyrábí svoje vlastní produkty, které si potom následně i prodávají. Mnoho lidí dává přednost tomuto druhu podnikání, protože nemusí platit nájem za prostory k prodeji nebo personál. Mezi podniky, které takto fungují, jsou často cukráři, kteří vyrábí svoje výrobky jen na zakázku. Řadí se sem i švadlenky které šijí zakázkové oblečení nebo bytové doplňky, a najdeme zde i řemeslníky, kteří se zabývají opravami nebo třeba zedníky, kteří staví sami na sebe. Lidí, kteří podnikají tímto způsobem, je opravdu hodně. Je to pro ně lepší, protože jsou zodpovědní sami za sebe a nikomu za nic nemusí platit. Stačí že musí odvádět vysoké daně a sociální a zdravotní pojištění.

krabice makronek

Všichni kteří něco vyrábí a snaží se svou práci nabízet ostatním, by měli mít k dispozici kvalitní produktové fotografie. Ty se dají umístit na web nebo do katalogu, případně i na letáky nebo na vizitky. Je to skvělý způsob propagace, protože co vaši práci prodá lépe než fotografie toho, co jste vytvořili vlastníma rukama?

fotograf fotoaparát

Jak takovou fotografii pořídit
Fotografování není snadné, i když si mnoho lidí myslí, že jde jen o mačkání spouště. Pokud ale chcete pořídit opravdu dobrou fotografii, je nutné umět pracovat s celkovým prostředím, musíte si umět dobře nastavit fotoaparát a než vyfotíte první použitelný snímek, chvilku to potrvá. Pro mnoho lidí je zbytečné si kupovat kvalitní fotoaparát, který budou používat jen občas. Mnohem lepší je nechat si vytvořit portfolio od marketingové agentury, která ví co dělá.
Opravdu dobrá agentura vám nabídne daleko víc než jen fotografie. U nás se můžete těšit na tvorbu internetových stránek nebo třeba na správu sociálních sítí. Pomáháme podnikatelům rozšířit řady zákazníků, protože ne každý si ví s marketingem rady. Jsme tady pro vás a pro vaši firmu.


Pokud je věc, kterou je potřeba vždy vyřešit včas, pak je to daňové přiznání. Pokud byste něco takového nedodali včas, je dost možné, že byste se mohli potýkat s určitými problémy, se kterými se určitě potýkat nechcete. Jestliže by pro vás bylo něco vhodné, pak je to najít si účetní, která vám bude daňové přiznání každý rok dělat. Jsou lidé, kteří se rozhodnou, že si takové přiznání udělají sami, ale kolikrát je něco takového riskantní. Je lepší, když vám něco takového udělá někdo, kdo daným věcem rozumí a ví, jak správně určité věci vyplnit. Bude na vás, jestli si najdete přímo osobu, která za vás bude něco takového dělat nebo kontaktujete nějakou firmu, která se daňovým přiznáním a celkově účetnictvím zabývá.

zlaté mince

Někdy je lepší zvolit si určitou firmu, jelikož vás může mnohdy mile překvapit. Jestliže byste se měli po něčem podívat, je to daňové přiznání Praha Jkcredit. I vy určitě najdete někoho, kdo bude věrohodný a pro koho nebude problém vypracovat daňové přiznání tak, jak by být vypracováno mělo. Je velmi důležité, aby člověk odevzdával včas věci, které se včas odevzdávat musí, protože byste se poté mohli potýkat s pokutami, které nebývají zrovna nízké. Je skutečně na vás, jestli si najdete někoho, kdo za vás bude něco takového vypracovávat, nebo si něco takového vypracujete sami.

papírové peníze

Na internetu existují návody, jak na vypracování daňového přiznání, ale pokud má člověk nějaké půjčky nebo si například platí penzijní spoření, je lepší, když se mu na to někdo podívá, a to pro jistotu. Mějte i vy vše v pořádku a to proto, abyste se nemuseli potýkat s nepříjemnými problémy. Nikdo si nechce přidělávat starosti navíc, a to určitě ani vy ne. Spojte se co nejdříve s někým, kdo za vás něco takového vyřeší a to proto, aby vše proběhlo v naprostém pořádku a vy se tak nepotýkali s různými pokutami, které za to nestojí.


Nadpis článku je poněkud troufalý a velmi svérázný, ale brzy pochopíte, že je i pravdivý. Každá záchrana života má smysl, na tom se jistě shodneme a nikdo nepochybuje o tom, že má svůj velký význam například práce Hasičského záchranného sboru u dopravních nehod, kde jde někdy skutečně o minuty. Jak s tím ale souvisí revize vzduchotechniky? S hasičským záchranným sborem velice úzce.

požár domu

Jestliže zanedbáte revizi a vzduchotechniku ponecháte žít svým vlastním životem, na jejích vnitřních stěnách uvnitř potrubí se bude postupně usazovat mastný prach, který je do potrubí nasáván z kuchyňské digestoře nebo z koupelny. Mastnota a prach tu vytvoří souvislou vrstvu a jakmile je silná už pouhý jeden milimetr, stane se z ní nebezpečná hořlavina. A teď si představte, že někdo investuje své celoživotní úspory do koupě bytu, a možná se i zadluží, aby měl svou vlastní střechu nad hlavou, a v době, kdy není doma přítomen, vzplane mastný prach uvnitř potrubí například jiskrou od souseda pod vámi na společné stoupačce.

požár za lesem

Dotyčný se pak vrací domů z práce a před domem parta hasičů už jen kontroluje situaci a likviduje následky škod, kdy vyhoří několik bytů nad sebou. Z jeho bytu zbydou jen očouzené holé stěny a přivolaný statik se může vyjádřit i k tomu, že je nutné tuto stavbu strhnout kvůli poškození stavebních konstrukcí vzniklým žárem. Být v takovéto situaci, kdy jste ze dne na den bezdomovcem, a bez peněz, ne každý dokáže unést, a lidé pak skáčou z mostu, střílí se do hlavy nebo se věší na stromě.

Přitom stačilo včas nechat zkontrolovat a vyčistit potrubí od mastného prachu. Vidíte, že revize vzduchotechniky může i zachránit lidský život, který by přišel nazmar jen kvůli takovéto hlouposti. Nejhorší na tom je ale fakt, že mnoho lidí o tomto nebezpečí nemá ani tušení a jejich příbytky jsou pak jakousi časovanou bombou.


Když se realitní makléři dohodnou a založí realitní kancelář, zajišťují zpočátku řadu administrativních procesů, až nakonec dojde k první nabídce nemovitosti k prodeji či ke koupi. Začnou se jim pak hlásit další zájemci a realitní praxe se rozběhne do slušných obrátek. Po určité době se však může prodej domů, bytů a pozemků zadrhávat, neboť klienti odchází jinam. Za odlivem zájemců o realitní služby se totiž může ukrývat docela nevinná věc – produktové fotografie.

fotka interiéru

Možná si řeknete, co je na tom, zkrátka popadnu foťák, nafotím každou místnost v bytě nebo rodinný dům zevnitř a zvenčí, pořídím pár fotek zahrady se skleníkem, tak to přece stačí? Nestačí. Na kvalitě fotografií nemovitostí stojí a padá úspěch realitního podnikání.

Každý zkušený makléř dobře ví, že čím profesionálněji jsou fotografie zhotovené, tím lépe se nemovitost prodává, fotograf interiérů by měl být nejen schopná ovládat techniku fotografování z hlediska nastavení světelnosti, clony a času, ale také musí zvládat kompozici. Kompozice se nedá naučit, musíte na ni mít cit, musíte fotku pořídit tak, aby byla poutavá, aby oslovila a aby také zabírala to podstatné. Někdy stačí pouhé tři fotky bytu a půjde na dračku. A naopak u amatérských fotek bytu nemusí stačit ani jedenáct snímků.

fotografie kuchyně

Jestliže tedy právě vy chcete v realitách podnikat, nepodceňujte pořizování fotografií interiérů i exteriérů a máte-li možnost, vsaďte i na 3D prohlídky nebo u prodeje domů, chat a pozemků i na záběry z létajícího dronu.

U prodeje realit tedy nezáleží jen na technickém popisu objektu, ale měli byste mít pokud možno solidní fotky ve vysokém rozlišení s profesionální kompozicí, abyste se za ně nemuseli stydět. U některých realitních kanceláří jsou snímky slušně řečeno nedostačující, a kdybychom měli použít skutečně pravdivý slovní výraz kvality fotek, asi by tu padala sprostá slova.


Proč je dobré znát nějakého elektrikáře, abyste měli jistotu, že nezůstanete potmě. V dnešní době je takových lidí stále méně a méně, nikdo ne nechce živit poctivou prací, která je zároveň i hodně nebezpečná. Jen si to vezměte sahat do zásuvky, na hlavní jističe a to pod proudem. Některé elektrikářské opravy nebo dělání nových rozvodů ve starých domech jsou obzvláště nejasné. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a vy dostanete ránu. Každý druhý elektrikář vám může říct, že se mu to mnohokrát přihodilo a je rád, že je stále mezi živými.

elektrikář praha

Ono i samotné studium není dvakrát jednoduché, protože to obnáší spoustu znalostí a vědomostí, které prostě musíte vědět jinak by se mohlo při vaši práci něco stát. Jde jak o váš život, tak o život zákazníků, kdy jim špatně zapojíte rozvody nebo nezaizolujete vyhořelou zásuvku, která bude stále probíjet, a máte nehodu na světě. Jsou to maličkosti, od kterých vám může chytit a shořet celý dům. Elektřina je pěkná potvora, ale lidé by už bez ní v dnešní domě neuměli žít. Elektrikáři jsou stále více žádáni a tato práce bude pořád důležitá, jen musíte najít nějakého schopného elektrikáře, který vám vždy pomůže, i když se bude jednat o maličkosti nebo už o opravdu velké věci.

elektrikář praha

Není to jen výměna staré zásuvky, která shořela a je potřeba jí obnovit nebo zaizolovat, a zadělat, aby už se taková věc nestala, ale jsou to daleko větší zásahy. Můžete si nechat udělat novou elektřinu ve starém domě, kde je potřeba vyřezat díry do stěn, natáhnout rozvody, udělat zásuvky a vše správně zapojit. Není to jen tak, jak si každý myslí. Máte svého dobrého elektrikáře, který je vám k ruce? Může to být známí, rodina nebo jen dobrý elektrikář, který vás v tom nenechá. Nebo se můžete obrátit na některé z prověřených zdrojů, jako jsou elektrikáři Praha. Ti vám rádi pomohou v nouzi.


Děti si dovedou hrát i s věcmi, které dospělí považují za nesmyslné a nedávají jim žádný zásadní význam. Kupříkladu si některé děti vyhrají s kamennými oblázky, větvičkami a kusy smrkové kůry, které posílají v potoce po proudu vody, a dovedou si takto hrát i několik hodin. Jestliže je takové dítě schopné vystačit si s maličkostmi, pak bývá také šťastnější, než jeho vrstevníci, kteří jsou již pomalu závislí na mobilních telefonech.

kouzelnické vystoupení

Zabavte děti jinak

Závislost na mobilech a sociálních sítích mění u dětí velmi často mentalitu, a jestliže se k tomu připojí i negativní hry plné násilí, jistě si domyslíte, kam to může vést. Proto bychom tomuto fenoménu měli věnovat maximální pozornost a snažit se zabavit děti jinak, poskytnout jim lepší a hlavně tvořivou zábavu, kde se mohou realizovat a tvořit svou vlastní realitu.

kouzelník pro děti

Pozvěte k vám kouzelníka – kouzelníci se již mnoho let těší pozornosti divácké obce a je moc dobře, že toto řemeslo nezaniklo v tvrdé konkurenci výpočetní techniky. Hrát si na počítači a vidět skutečná kouzla a triky naživo – to je propastný rozdíl. Ale to není vše, co kouzelník umí.

Kouzelníci v první řadě přispívají ke kontaktu s publikem, zapojují jej do svého programu a vytváří tak zcela odlišnou atmosféru od té, kdy se například lidé dívají v televizi na nový seriál nebo v kině na filmovou komedii. Fyzický kontakt s kouzelníkem je něco úplně jiného a stává se, že jakmile představení končí, obecenstvo si přeje přídavek a pokračování produkce.

Kouzelníka si můžete domů pozvat na dětskou oslavu narozenin, ale kouzelník pro děti může přijít i kdykoli jindy, jen tak, pro radost. Nemusíte nic slavit, prostě vás spontánně napadne, že byste mohli prožít něco nevšedního a na kouzelnické vystoupení navázat třeba i výletem do přírody, do ZOO, do botanické zahrady nebo na prohlídku hradů a zámků.