Jedním z nejčastěji používaných způsobů vytápění je dnes elektrický kotel. Je to pochopitelné – poměrně nízká pořizovací cena, snadná obsluha a spolehlivost jsou velmi dobré argumenty pro to, abychom si jej pořídili. V tom případě nás ovšem čeká nutnost jeho pravidelných revizí.

elektroměr měřící spotřebu

Jako u všeho však platí, že ani zde není nic zadarmo. A ačkoliv se provádí pouze občas, měla by pro nás být důležitá u revize elektrokotle cena, kterou po nás bude pracovník požadovat. Tuto prohlídku totiž nemůžeme dělat sami, nýbrž je potřeba kvalifikovaného pracovníka s patřičnou certifikací. A takových u nás moc není.

Jako takoví si však mohou říci, kolik budou za tuto službu požadovat. Problém je v tom, že částka, kterou požadují, je mnohdy značně přemrštěná. Hřeší totiž na to, že si často zavoláme toho technika, který je nejblíže, nebo který u nás bude nejdříve, a příliš neřešíme to, kolik nás to bude stát.

revize elektřiny

Samozřejmě je bez debat, že důležitější by pro nás měla být kvalita, spíše než to, jak rychle nebo za jaké peníze nám jej zkontroluje. To však neznamená, že bychom měli platit tolik, kolik si řekne, a nehledat levnější možnosti. Jak ale zjistit, jaká cena je přemrštěná?

Nejlepší je podívat se na ceny různých revizorů nejen v okolí, ale v podstatě po celé republice. Tak si uděláme dobrou představu o tom, jaká je průměrná cena, a budeme si moci vybrat z těch, kteří nabízí své služby za relativně dobrou cenu. Z nich si pak vybereme ty, kteří mají nejlepší recenze, a nabízí dnes ty nejkvalitnější služby.

Jistě, najít někoho, kdo splňuje všechny tyto podmínky, není zrovna snadné. Nejspíše nám nezbude nic, než udělat nějaký kompromis. Avšak mějme na paměti, že tu jde o naši bezpečnost. Koneckonců všichni víme, kolik úrazů či požárů bylo způsobeno vadnou elektroinstalací. Není tedy radno tuto záležitost podceňovat.

Author