Zipový sáček je natolik známá věc, že ji jistě není nutné nikomu blíže představovat. Setkáváme se s nimi v domácnostech, na pracovištích, v obchodech i při expedici výrobků odesílaných z různých e-shopů. Sáček se zipem si však můžete vzít i na dovolenou a využít jej zde na mnoho modelových situací. Některé z nich bychom si zde mohli připomenout.

svačina v batohu

Svačina v batohu – někteří lidé spoléhají na nákup občerstvení na horské turistice přímo na trase, ale ne vždy to vyjde podle vašich představ a ne vždy máte k dispozici zdravý pokrm. Výhodnější je myslet na to zavčasu a nachystat si svačinu již před výletem. Využijete k tomu plastovou dózu s uzavíracím víkem a do ní vložíte do několika zip sáčků https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack různé druhy jídel – do jednoho chléb se sýrem, do druhého míchaná vejce, do třetího sladký dezert, do čtvrtého zeleninový salát atp. Nebudou se tím u jednotlivých pokrmů mísit jejich pachy, takže jahodový dort bude chutnat opravdu jako jahodový dort a nenatáhne pach romadúru v jeho sousedství.

turistika v Krkonoších

Propocené oblečení – při turistice je více než důležité mít s sebou náhradní oblečení pro lepší komfort. Týká se to hlavně spodního prádla, nátělníku a také ponožek. Zejména mokré ponožky snadno vytvoří v botách puchýře, a to je při turistice patálie. Máte-li s sebou patery ponožky na celodenní výlet, bude to úplně ideální, a ty mokré vždy uložíte do sáčku se zipem, který zabrání šíření zápachu.

Suvenýry z cest – i z chráněného území si můžete domů odnést hezký kamínek, kousek odlomené větve jako samorost, borovou šišku nebo hrst jemného písku u kořenů borovic. Tím přírodě neublížíte a budete mít doma hezký suvenýr. Tyto drobnosti uložíte do sáčků se zipem, kde se nepoškodí, a zároveň si nezašpiníte vnitřek batohu. Sáčky se zipem zabezpečí každý předmět před vodou, vlhkostí, prachem i případnými nežádoucími pachy.

Author