Bytové a panelové domy jsou výhodné v tom ohledu, že v nich bydlí velký počet lidí na menší zastavěné ploše. Někdo v nich bydlet musí, protože každý nemůže mít rodinný dům. Jde o úsporu místa, a tak je potřeba tyto bytové domy stavět i dnes, i když jich většina spatřila světlo světa už před desítkami let. Bytové domy jsou ale v tomto ohledu zároveň i nepraktické, protože neposkytují zrovna příliš velké soukromí a klid. Zatímco v rodinném domě se prostě se sousedy potkávat nemusíte, v bytovém domě se tomu nevyhnete, protože jinak než společnou chodbou se domů nedostanete. A proto je potřeba počítat s tím, že mohou nastat situace, kdy bude problém se se sousedy dohodnout na důležitých věcech.

paní uklízečka

Každý chce mít doma uklizeno, a nikdo nechce chodit po chodbě plné nepořádku. Jenže minimum lidí je ochotných se podílet na úklidu. Už generace našich babiček věděly že potřeba aby se všechny byty v bytovém domě vystřídaly a každý měl jeden týden úklid. Díky tomu bylo neustále uklizeno a nikdo si nedovolil neuklidit. Jenže doba se změnila, lidé se změnili, a tak se najde celkem velký počet těch, kteří rozhodně nic uklízet nechtějí, a to ani v případě, že společné prostory také využívají.

úklidové pomůcky

Jsou lidé, kteří se s ostatními obyvateli budou dohadovat, že oni určitě nic nezašpinili, že sníh a bláto dovnitř nenanosili a tudíž nic uklízet nemusí a nebudou. Jenže hádejte se s někým, kdo prostě uklízet nebude a nic s ním nehne. Proto je potřeba připravit se i na tuto variantu a mít v záloze plán, pomocí kterého budete mít všichni uklizeno, aniž by kterýkoliv obyvatel musel uklízet sám. Stačí si na úklid společných prostor bytových domů https://modryzralok.cz/uklid-panelovych-domu-a-svj/ jednat smlouvu s úklidovou firmou, která uklidí každý týden, a při deštích nebo během zimy klidně i dvakrát týdně – podle potřeby. Každý byt měsíčně uhradí pár stovek za úklid a všichni mají klid.

Author