Pozor na skryté problémy

Řada lidí by ráda bydlela se svou rodinou v nějakém rodinném domě v příjemné lokalitě. Možná se Vám při výběru takového domu zalíbí nějaká starší nemovitost, která se bude zdát za výhodnou cenu. Skutečně tomu tak může být, ale je zapotřebí si dát pozor na řadu faktorů. Zejména nemovitosti, ve kterých delší dobu nikdo nebydlel můžou na tom být po technické stránce poměrně dost špatně. Třeba taková nová střecha je investice třeba za stovky tisíc. Dále si všímejte, zda někde není vlhko, plíseň, nepraskají zdi a tak dále.

starý dům

Když se sejde takových potíží více, tak ve finále do nemovitosti dáte dost peněz, a ještě se nadřete, nebo to necháte na opravu firmě a utratíte další peníze. Je tedy na zvážení, zda si nepořídit nějakou novostavbu. Samozřejmě někdy se to i tak vyplatí a zejména v případě dobré lokality a prostředí. Také si prověřte, jestli na domě nejsou nějaké nesplacené dluhy, abyste předešli zbytečným potížím.

Snížení nákladů

Bydlet ve starém nezatepleném domě často není na provoz příliš levné, proto je na místě zvážit investice, které tuto situaci změní. Začít se může novou fasádou právě i se zateplením a výměnou oken. Tohle a další kroky stojí další peníze, ale pokud zde plánujete bydlet třeba desítky let, tak se to všechno začne postupně vracet.

rám na panely

Výdaje za topení a elektřinu se dají snížit jednou ranou, a to využitím fotovoltaické elektrárny pro rodinný dům, protože na ni bude napojena elektroinstalace klidně včetně tepelného čerpadla. Takto snadno ze sluníčka se dá získat teplo i elektřina. Společnost poskytuje záruku nejméně 10 let, takže kdyby byl náhodou nějaký problém, tak přijedou a vyřeší jej, abyste dále mohli v pohodl domova čerpat vlastní elektřinu, a nikoliv tu drahou z elektrárny. Společnost Vám systém sestaví na míru a klidně se můžete na cokoliv zeptat. Jedná se o poctivou společnost, takže po vás nikdo nebude chtít nějaké zálohy předem.

Author