Vlastnictví automobilu sebou mimo jiné přináší také nejrůznější povinnosti. Jednou z těch hlavních je pak jeho udržování v dobrém technickém stavu. To je dokonce dáno zákonem, tedy alespoň pokud s ním chceme jezdit v běžném provozu, a kontrolováno na povinných pravidelných technických prohlídkách.

 

Problém je, že se jedná o něco, co mnoho lidí zanedbává. Samozřejmě, ne všichni, avšak velká většina řidičů svému vozidlu nevěnuje takovou pozornost, jako by měla. Není pak divu, že se pak poměrně brzy dostaví následky, a ty jsou rozhodně citelné.

 

auto po dopravní nehodě

 

V první řadě se tím značně sníží životnost vozidla. Zatímco při řádné péči nám bude sloužit i dvacet či více let, pokud jej zanedbáme, můžeme jej vyměnit již po několika málo letech. A to je rozhodně škoda, neboť to znamená vydávat další peníze za nové auto. Bez něj se totiž většina z nás zkrátka neobejde.

 

Další věcí, kterou musíme zvážit, je možný výskyt skrytých drobných vad. Pokud nebude vůz podrobován pravidelné prohlídce, mohou nám tyto snadno uniknout. To pak následně ohrožuje naši bezpečnost, stejně jako bezpečnost všech ostatních, kteří jsou s námi v tu chvíli v autě. A právě těchto vad si při údržbě často všimneme.

 

péče o auto

 

Je pak jasné, že se nám to vše může nakonec prodražit. Jen málokdo si dokáže automobil opravit sám, zvláště pokud se jedná o moderní typ, plný nejrůznější elektroniky. Je tedy nutné jej dát do servisu, nejčastěji značkového, což nebývá nejlevnější.

 

Ukazuje se tedy, že pokud budeme v tomto ohledu šetřit, nakonec se nám to prodraží, nehledě na nepříjemnosti vzniklé z toho, že nebudeme mít auto po dobu opravy k dispozici. To je dostatečný důvod pro to, abychom se o něj dobře starali, a když nám ani tohle nestačí, ohrožování života nejen našeho, ale i ostatních, by mělo být dostatečnou motivací. Není totiž nic horšího, než se ocitnout v dopravní nehodě.

Author