Máte doma schodiště nebo o jeho výstavbě teprve uvažujete? Pak si uvědomte, že je to velký dar, a kdo má možnost je využít, neměl by váhat.

Estetický prvek v domě – některé typy schodišť vytvářejí v obytném prostoru někdy dojem až nebývalého luxusu a bývají středem pozornosti mnohem víc, než jiné stavební prvky a vybavení bytu. Kupříkladu pokud necháte v domě vztyčit točité či lomené schodiště, počítejte s tím, že jej bude vaše návštěva komentovat a bude se po něm také chtít projít. Výrobci schodišť dovedou se svými výrobky přímo kouzlit, předvádí umělecké výtvory a oslovují mnoho zájemců, kteří chtějí mít doma něco podobného, co zahlédli ve firemním katalogu.

žena na schodech

Pryč s depresemi a chmury – jestliže se vám schodiště líbí a máte již zjištěný kontakt KMK design na výrobce, je to dobře, ale to není jediný důvod k radosti se schodištěm v domě. Důležitá je v první řadě samotná chůze po schodech. Ta se vyznačuje jednou zvláštností – jakmile po schodech začnete chodit a zaměstnáte stehenní, hýžďové a lýtkové svaly, naplno se rozběhne váš srdečně cévní systém a ihned se do krve začne uvolňovat obrovské množství hormonů štěstí – endorfinů. Během pár minut se začnete cítit lépe, zlepší se vám nálada a může to efektivně zahánět deprese a chmury.

spirálové schodiště

Domácí posilovna – svaly nohou jsou největšími svalovými tkáněmi v těle a jsou také nejvíce prokrvovány, což pro vás znamená, že chůze, běh, jízda na kole a všechny sporty, kde se chodí nebo běhá, bruslí či lyžuje, důkladně podporují fyzickou kondici. Chůze po schodech patří k těm nejúčinnějším metodám, jak posílit svaly nohou a ještě si udržet vynikající fyzičku. Stačí vám jen pár minut denně svižnějšího pohybu na schodech, a váš život to změní k nepoznání. Vyzkoušejte, a uvidíte, že máme pravdu, a že vám dobře radíme. A až se zas budete chtít svézt výtahem, vyšlápněte si raději schody, teď už víte, proč.

Author