Většina párů má sex na začátku vztahu i několikrát denně. Většinou spolu totiž nebydlí, nemají žádné problémy a starosti a tak mají náladu na něco tak přirozeného jako je sex. I když by se mohlo zdát že sex mohou mít lidí kdykoliv budou chtít, není to tak. Muži i ženy mívají spoustu zdravotních problémů a omezení, která neumožňují styk. U žen je to hlavně pokles libida a vaginální suchost, zatímco u mužů jsou nejčastější stopkou v ložnici poruchy erekce.

starší pár

Jak je řešit?
Porucha erekce může být krátkodobá a dlouhodobá. Mezi krátkodobé důvody patří zejména nedostatek spánku a stres, ale jde to vyřešit úpravou životního stylu. Mnohem horší problém je dlouhodobá porucha erekce, která může mít kořeny v počínající rakovině prostaty. To je velice závažné onemocnění, které patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů ve vyšším věku. Důležité jsou včasné preventivní kontroly a hlavně je nutné podstoupit vyšetření, pokud se u vás tento problém objeví.

Kvalitní erekce je nezbytným předpokladem pro kvalitní sex, a bez erekce není možné klasický pohlavní styk mít. Problémy s erekcí jsou běžné pro muže ve vyšším věku, ale krátkodobé problémy se nevyhýbají ani mladším a zdravým mužům. Dlouhodobý problém s erekcí ale nemusí hned znamenat začátek nemoci, ale může jít například o pokles testosteronu. Ten lze stimulovat avokádem, ořechy a červeným masem, a také mnoha doplňky stravy. A navíc je možné testosteron povzbudit i cvičením, protože právě při cvičení se tvorba testosteronu stimuluje.

banán s rtěnkou

Zejména starší muži si chtějí k erekci dopomoct hlavně pomocí Viagry, což ale není vždycky nejlepší nápad. Viagra totiž může mít řadu vedlejších účinků, jako je erekce trvající několik hodin. Pokud máte problémy s erekcí a chcete si užít opět kvalitní sex, hledejte spíše kvalitní doplňky stravy, které erekci podpoří dlouhodobě.

Author