Děti si dovedou hrát i s věcmi, které dospělí považují za nesmyslné a nedávají jim žádný zásadní význam. Kupříkladu si některé děti vyhrají s kamennými oblázky, větvičkami a kusy smrkové kůry, které posílají v potoce po proudu vody, a dovedou si takto hrát i několik hodin. Jestliže je takové dítě schopné vystačit si s maličkostmi, pak bývá také šťastnější, než jeho vrstevníci, kteří jsou již pomalu závislí na mobilních telefonech.

kouzelnické vystoupení

Zabavte děti jinak

Závislost na mobilech a sociálních sítích mění u dětí velmi často mentalitu, a jestliže se k tomu připojí i negativní hry plné násilí, jistě si domyslíte, kam to může vést. Proto bychom tomuto fenoménu měli věnovat maximální pozornost a snažit se zabavit děti jinak, poskytnout jim lepší a hlavně tvořivou zábavu, kde se mohou realizovat a tvořit svou vlastní realitu.

kouzelník pro děti

Pozvěte k vám kouzelníka – kouzelníci se již mnoho let těší pozornosti divácké obce a je moc dobře, že toto řemeslo nezaniklo v tvrdé konkurenci výpočetní techniky. Hrát si na počítači a vidět skutečná kouzla a triky naživo – to je propastný rozdíl. Ale to není vše, co kouzelník umí.

Kouzelníci v první řadě přispívají ke kontaktu s publikem, zapojují jej do svého programu a vytváří tak zcela odlišnou atmosféru od té, kdy se například lidé dívají v televizi na nový seriál nebo v kině na filmovou komedii. Fyzický kontakt s kouzelníkem je něco úplně jiného a stává se, že jakmile představení končí, obecenstvo si přeje přídavek a pokračování produkce.

Kouzelníka si můžete domů pozvat na dětskou oslavu narozenin, ale kouzelník pro děti může přijít i kdykoli jindy, jen tak, pro radost. Nemusíte nic slavit, prostě vás spontánně napadne, že byste mohli prožít něco nevšedního a na kouzelnické vystoupení navázat třeba i výletem do přírody, do ZOO, do botanické zahrady nebo na prohlídku hradů a zámků.

Author