Je několik druhů beden a to teď mluvíme o materiálu, ze kterého jsou takové bedny vyrobené. Můžete mít dřevo, které bude velmi elegantní a praktické. Můžete ho využít na spoustě míst, buďto jako dekorační bednu nebo jako zcela funkční s účelem. Jako dekorační bedny se užívají například v zahradě, kde jsou skvostem v zahrádce. Můžete do nich vysadit nějaké pěkné rostliny nebo je zapustit rovnou do záhonu a nechat je aby se stali součástí zahrady. Můžete do nich vysadit nějaké trvalé květiny, o kterých víte že žijí několik let a každý rok vám z bedýnky vyrostou. Propojením se zemí získáte půdu, která nebude nikdy ne vyživená a neúrodná.

bedna plastová

Kořenový systém tak proroste do půdy a vytvoří si možnost mít stálí přístup k dostatku živin a vody. Je to styl, který můžete vidět hned na několika zahradách. Takové dřevěné bedny časem sejdou, ale budou stále vypadat dobře. Dále je můžete používat na uskladnění zeleniny, ale k tomu se lépe hodí bedny plastové, než dřevěné. Ovšem když žádnou nemáte po ruce, vystačíte si i s bednou dřevěnou. Například jsou skvělé pro pěstování hub. Jednoduše si můžete koupit substrát již s houbovým základem a jen v bedýnce substrát rozložit nebo si udělat svůj substrát.

bedna plastová

Není, na tom nic složitého a budete k tomu potřebovat jen dobré podmínky pro růst hub. Jako je tma a vlhkost. Dalším materiálem, je samozřejmě plast, který je skvělý v mnoha příležitostech. Je skvěle omyvatelný, tak ho můžete používat stále dokola. Hlavní využití plastových beden má v potravinářském průmyslu, ale využijete ho doma na uskladnění brambor a cibule. Stejně tak, se bude hodit v převážení věcí z jednoho místa na druhé, když uděláte jahodovou marmeládu a budete jí chtít zavést rodině, nebo když zavaříte okurky a budete se chtít podělit. Bedny jsou na to skvělé. Dřevo i plast jsou využívány v běžných životech, někde více a jinde zase méně.

Author