A v dnešní době je automobil opravdu hodně důležitý. A také mnoho lidí využívá automobil ke své práci nebo tak, aby se jednoduše někam dostali, aby se přesunuli z místa na místo. Nebo samozřejmě jsou lidé, kteří nechtějí být automobil. A tak samozřejmě ho nemají. Jsou totiž i lidé, kteří třeba bydlí v centru města a říkají, že když bydlí takhle blízko všech obchodů anebo obchodních center, že si automobily jednoznačně pořizovat nebudou, že prý třeba, když mají kousek autobus nebo vlak nebo metro či další služby, tak jednoduše si automobil nepořídí, že prý to bude škoda peněz, jako kdyby ty peníze hodily do kanálu.

Auto je ale někdy potřeba.

Já samozřejmě chápu, že mnoho lidí třeba nevyužije automobil každý den. Tak je potom logické, že když třeba v blízkosti máte školu nebo školku či zaměstnání, tak asi nebudete potřebovat automobil. Možná kdybyste potom jeli třeba na nějaký veliký výlet, tak si můžete auto půjčit v autopůjčovně. Tohle jsme také dělali. Vzpomínám si, když jsme ještě bydleli v centru města, že jsme také neměli automobil, i když doma jsme všichni řidičák měli, tak jsme si auto nepořídili. A když jsme třeba někam chtěli jet na veliký výlet někam daleko, tak jsme si půjčili od někoho z rodiny auto anebo jsme si zašli také do autopůjčovny.

Někdo automobil nepotřebuje.

Povím vám, že je to velice praktické. Autopůjčovna není tak drahá, jak si mnoho lidí myslí. Moje kamarádka mi stále dokola opakovala, že autopůjčovna je strašně drahá a že se nevyplatí. Podle mého názoru tohle není pravda. My jsme si totiž auto z autopůjčovny půjčovali tak maximálně jednou nebo dvakrát měsíčně, takže nás to vůbec nezruinovalo. A navíc nemusíme se o nic starat, auto si půjčíme a potom v pořádku samozřejmě vrátíme. Benzin si do toho samozřejmě také tankujeme sami. Nyní už také plánujeme, že v létě pojedeme někam k vodě a také si z autopůjčovny vypůjčíme automobil. 


Konečně se můj partner rozhoupal k tomu, že si už naštěstí pořídíme nový automobil. Samozřejmě, že my jsme si před dvěma lety kupovali automobil, ale nebyl vůbec nový. My jsme ho kupovali od partnerova bratra a samozřejmě levně. Ale my jsme věděli, že to auto bylo už dvakrát bourané, ale i tak jsme se ho koupili, protože jsme za něj dali maximálně asi dvacet tisíc korun. Chtěli jsme ho právě jenom na ty dva roky, než si došetříme na naše novější auto. Sice ne také úplně nové z nějakého autosalonu, ale také z bazaru, ale nějaké novější po prvním majiteli a takové auto, které není bourané.

Budeme kupovat nové auto.

Já totiž patřím k těm lidem, co si dává záležet opravdu na kvalitním a krásném autě. Nemám ráda, když bych musela mít nějaké ošuntělé nebo auto, které má kosmetické vady, tohle vůbec ne. Dávám si záležet opravdu na stylu a na kráse. Jsem prostě žena, můj partner zase říká, že ho spíše zajímá to, co je pod kapotou. A ne, co je na kapotě. Ale když mu tehdy jeho oblíbené pracovní auto znehodnotil ptáček, který letěl nad autem, tak to už mu vadilo. A jakmile je někde nějaký škrábanec, tak to také můj partner dokáže vyletět z kůže. Takže nevím, proč partner říká, že mu spíše záleží na tom, co je pod kapotou automobilu anebo co je na automobilu.

Automobil je pro nás důležitý.

Abych pravdu řekla, tak mě ani nejde tak o sílu nebo o rychlost automobilu, ale spíše o vzhled. Líbí se mi taková nízká auta, taková sportovní auta, něco jako Ferrari a Porsche. Samozřejmě že my ale s partnerem budeme potom kupovat nějaké rodinné auto. Máme dvě malé děti, a ještě o třetím dítěti uvažujeme, takže nemůžeme mít nějaké malé auto anebo malé sportovní auto. No, škoda, chtěla jsem také automobil bez střechy, ale na to by nám už nevyšly finance. Ale i tak se toho nechce vzdát a říkám si, že někdy v budoucnu si svůj sen splním. A co byste dělali vy?  


Jsou situace, kdy opravdu není příliš vhodné řídit. Bohužel jsou ale lidé, kterým je něco takového jedno a poté to dopadá tak, jak se můžeme dočíst ve zprávách nebo vidět v televizi. Lidé by se nad sebou měli zamyslet. I když například patříte mezi ty, kterým je jedno, pokud se jim něco stane, měli byste brát ohled alespoň na okolí, a to už jen proto, že nikdy to není o tom, že můžete ublížit pouze sami sobě, ale také ostatním. Jestliže by měli na někoho dávat řidiči pozor, tak jsou to hlavně motorkáři a cyklisté. Proč? Protože tito lidé jsou schopni se objevit z ničeho nic. Může se tak snadno stát, že dojde k nějakému problému.

muž a volant

Jestliže patříte mezi ty, kteří si dají na akci rádi nějaký ten drink, pak byste měli zapomenout na to, že budete řídit. Opravdu není dobré si zahrávat a to proto, že nikdy nevíte, co se může stát. Pokud by se stalo, že by vás zastavila nějaká hlídka, bude to to nejmenší, co se může daný den stát. Mnoho lidí má pocit, že z nich alkohol vyprchá rychle, takže než pojedou domů, vše bude v pořádku a oni by nic nenadýchali. Je sice pravda, že existují lidé, kteří nemají problém alkohol vstřebat, a to za velmi krátkou dobu, ale i tak není dobré to pokoušet.

žena a volant

Jestliže se chystáte na nějakou akci, měli byste si domluvit odvoz a to, pokud máte v plánu si něco dát. Člověk by neměl řídit ani v případě, že vůbec nemá řidičský průkaz. I takoví lidé se mezi námi najdou. I když má daný člověk pocit, že umí skvěle řídit, a to například proto, že už nějakou dobu jezdívá po soukromém pozemku, neznamená to, že by takový člověk měl vyrazit na silnice. Spousta lidí si neuvědomuje, že mohou ohrozit nejen sebe, ale i jiné. I když máte pocit, že jste skvělými řidiči, neměli byste dělat nic, co by mohlo ohrozit jak vás, tak i druhé. Je dobré uvědomit si, že člověk má pouze jeden život.