Kategorie

TANK POWER SHOW XI. 11.5.2019

TANK POWER SHOW XI. je již tradiční akce pořádaná každoročně v zážitkovém areálu TANK POWER v Přelouči ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, která se zabývá především výukovými programy pro děti a mládež zaměřenými na období 1. a 2. světové války.

 

Dorazte na 11. ročník akce a užijte si skvělý den s celou rodinou!

 

V sobotu 11.5.2019 od 10 do 17h.

Areál TANK POWER v Přelouči Vás druhou květnovou sobotu přivítá na tradiční TANK POWER SHOW. Tak jak je zvykem, bude celý den v lehce vojenském stylu, ale nejen to! Na co se tedy můžete těšit? Na den plný zábavy, soutěží, her, nezapomenutelných zážitků a adrenalinových překvapení!

Záštitu nad letošní akcí převzali - člen Rady Pardubického kraje René Živný a starostka města Přelouče Bc. Irena Burešová.

Hlavními partnery akce jsou společnosti WOODCOTE.cz, France Car Hradec Králové a Pardubice a Československá obec legionářská.

ZeHa studio s.r.o. pořádá v areálu „TANK POWER“ již tradiční zábavnou akci – každoročně připravovanou převážně pro rodiny s dětmi, na které je cílená velká část programu. Součástí show bude velký dětský den plný soutěží, her, zábavy a bohatého doprovodného programu. Letošní 11. ročník se bude konat v sobotu 11. května 2019 od 10.00 do 17.00 hod., opět pod záštitou člena Rady Pardubického kraje Reného Živného a starostky města Přelouče Bc. Ireny Burešové.


Každý ročník věnujeme některé osobnosti či události z období 1. a 2. světové války. Letošním ročníkem bychom rádi zavzpomínali na Generála Jaroslava Klemeše, kterému je věnován branný závod určený pro starší děti ve věku 9 – 15 let. Na tomto projektu úzce spolupracujeme s Československou obcí legionářskou. Ta je průkopníkem výukových programů pro děti a mládež, které se zaměřují na zmíněná válečná období. Soutěžní stanoviště branného závodu budou propojeny s otázkami spjatými s již zmiňovaným Generálem Jaroslavem Klemešem.  Nenásilnou a zábavně-výukovou formou rozšíříme obzory dětí, které jistě uvítají lehce získané poznatky. Celý závod bude slavnostně ukončen vyhlášením třech nejlepších závodníků, kteří obdrží pohár a věcné ceny.


Samozřejmě jsme nezapomněli ani na nejmenší děti. Pro ty budou připraveny „Přeloučské hry“ určené dětem ve věku 3 – 8 let. Každý malý závodník obdrží „Soutěžní kartu“, do které bude získávat razítka za každý splněný úkol. Po absolvování všech aktivit se s touto kartičkou dostaví do „Info stánku“, kde kartu vymění za sladkou odměnu a dárečky.


Hostům připravujeme bohatý doprovodný program, ve kterém si jistě to své najde každý. Na polygonu bude k vidění dobová ukázka Klubu vojenské historie, letos netradičně zaměřená na válku v Indočíně v 50. letech (po roce 1948 odešlo do cizineckých legií hodně Čechoslováků, kteří v této válce bojovali proti Vietnamu). Velkou novinkou bude exhibice mladé nadějné závodnice na sportovních čtyřkolkách QUAD Kristýny Vaňkové, která jezdí pro Haruda team RAC Sedlačany a svou ojedinělou show plnou síly Vám předvede Stongman Radek Paták, který ve svém odvětví patří k nejlepším v České Republice.  A jako každý rok si návštěvníci budou moci zakoupit projížďky v pásovém vozidle BVP – 1.

V areálu hosté uvidí výstavu současné a historické vojenské techniky doplněnou o výjimečné RC modely tanků a offroad vozů. Svou výzbroj a výstroj předvede 43. výsadkový prapor Chrudim a Jednotka aktivních záloh taktického letectva Čáslav, díky které se nad areálem v den akce objeví na obloze přelety dvou gripenů!  Městská policie Pardubice potěší milovníky psů a představí své obranáře v akci. Svou účastí návštěvníky zaujme SPŠCH s ukázkou kriminalistické daktyloskopie či Český červený kříž s předvedením první pomoci.

 

Dále bude možno vyzkoušet aquazorbing, akční laserovou hru Battlefield Live, lanové centrum, airsoftovou střelnici, projížďky na čtyřkolkách a mnoho dalšího.Vstupné na akci mají děti do 3 let zdarma, děti od 3 do 15 let za 60 Kč, dospělí pak 80 Kč. Zdarma je také parkování v rámci akce (parkování je zajištěno u Kiekertu, odkud se k areálu dostanete pohodlně podchodem, cesta trvá pěšky asi 10 minut).

Po celý den zde budou pro Vás připraveny stánky s občerstvením a i s teplou kuchyní.

Parkování v areálu firmy CSG, která sousedí s areálem TANK POWER.

 Těšíme se na Vaši návštěvu!